Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Olsztyn

Olsztyn: przekazanie odzieży z przemytu

6.10.2011, Pomoc odzieżowa

Pomimo pięknej pogody za oknem nieubłaganie nadchodzi listopad, a wraz z nim chłodne wieczory, plucha i okres przeziębień. W takim czasie trzeba zadbać o ciepłe ubranie.

Dzięki pomocy urzędu celnego filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Olsztynie otrzymała spory zapas odzieży – około dwustu par spodni, kurtek i koszul. Ubrania, którymi handlowała obywatelka Białorusi, znaleziono w ubiegłym roku na targowisku w Olsztynie. Zostały one zarekwirowane z powodu braku opłaconego cła.  

Otrzymane ubrania wolontariusze rozdawali razem z produktami żywnościowymi od 27 do 28 września.

– Dodaliśmy przekazaną odzież do naszych zapasów, które wisiały już na wieszakach – opowiada Dariusz Kowalski, kierownik filii. – Ludzie są bardzo zadowoleni, że oprócz żywności otrzymują od nas ubrania. Skoro nie mają pieniędzy na jedzenie, to tym bardziej nie mogą sobie pozwolić na kupno odzieży. Cieszymy się, że możemy im pomóc i wesprzeć ich na duchu.

Ponadto 6 października filia organizuje specjalne warsztaty kulinarne dla swoich podopiecznych, kierowanych do niej głównie przez MOPS. Jest to odpowiedź na potrzeby ludzi, którzy często pytają wolontariuszy, co można ugotować z wydawanych produktów. Aktualnie filia w ramach unijnego programu pomocy żywnościowej PEAD przy współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie wydaje aż 21 artykułów, wśród których największą popularnością cieszą się makaron i kasza z warzywami. Wolontariusze ChSCh pokażą, jak przyrządzić pyszne, zdrowe i tanie w wykonaniu potrawy. Jeśli inicjatywa się przyjmie, kurs kulinarny będzie odbywał się cyklicznie co miesiąc.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Foto: www.sxc.hu

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Warmińsko-Mazurski
Filia Olsztyn
ul. Gdyńska 2a
10-609 Olsztyn

Nr konta bankowego:
25 2030 0045 1110 0000 0278 3070

Kierownik: Dariusz Kowalski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 501 372 751

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij