Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Olsztyn

Olsztyn: harcerze pomogą dzieciom

6.03.2013, Wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Już w najbliższą sobotę, 9 marca olsztyńscy harcerze o wdzięcznie brzmiącej nazwie „Pathfinder” będą kwestować na rzecz organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Ferie w województwie warmińsko-mazurskim już dawno za nami. Jednak problemy z umożliwieniem spędzenia ciekawych i bezpiecznych wakacji wszystkim dzieciom trwają nadal. Dlatego właśnie harcerze z Olsztyna zdecydowali dołączyć do ogólnopolskiej akcji prowadzonej od stycznia przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) i lokalne drużyny Pathfindersów. Jej ideą jest zapewnienie jak największej liczbie dzieci udanego wypadu w góry, wyjazdu na obóz harcerski lub innej formy zorganizowanego wypoczynku.

– Przygotowaliśmy drobne przedmioty kuchenne, łopatki i łyżki, ozdabiając je metodą decoupage, oraz słodycze – mówi drużynowa Iwona Patkowska, zawiadująca olsztyńską drużyną Pathfindersów. – W zamian za datki będziemy obdarowywać nimi przechodniów.

Harcerzy będzie można spotkać w sobotnie popołudnie w okolicach centrum miasta. Zebrane podczas kwesty środki przekażą na konto zbiórki publicznej prowadzonej przez
Chrześcijańską Służbę Charytatywną, a ta w połowie wykorzysta je do sfinansowania obozów Pathfindersów, w połowie – wypoczynku dla innych dzieci i nastolatków.    

Pathfindersi mają w Polsce obecnie 17 drużyn. Na świecie istnieją od 60 lat i zrzeszają ponad 2 miliony harcerzy, w tym dorosłych, młodzież i dzieci w wieku od dwóch lat. 

Jeśli chcesz dołączyć do akcji, złóż dar na konto:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
92 1240 1994 1111 0010 3341 2419 

z dopiskiem: „chcę pomóc dzieciom”

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Warmińsko-Mazurski
Filia Olsztyn
ul. Gdyńska 2a
10-609 Olsztyn

Nr konta bankowego:
25 2030 0045 1110 0000 0278 3070

Kierownik: Dariusz Kowalski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 501 372 751

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij